FC Petrolul Ploieşti va debuta, în campionat, pe teren propriu, cu un meci impotriva formaţiei ilfovene Sportul Snagov. Vei aici programul complet al campionatului de fotbal

15 Aug 2018 00:08
FC Petrolul Ploieşti va debuta, în campionat, pe teren propriu, cu un meci impotriva formaţiei ilfovene Sportul Snagov. Vei aici programul complet al campionatului de fotbal
La sediul Federaţiei Române de Fotbal s-a stabilit, în această dimineaţă, ţintarul ediţiei 2018-2019 a eşalonului secund. FC Petrolul Ploieşti va debuta, în campionat, pe teren propriu, urmând să întâlnească în prima etapă formaţia ilfoveană Sportul Snagov. Campionatul va începe pe data de 4 august, iar turul se va încheia pe 28 noiembrie, însă, în prima jumătate a lunii decembrie, vor fi programate şi primele două runde din retur.

Iată, mai jos, programul complet al turului de campionat:

ETAPA I – 4 august 2018

ACS Energeticianul – Luceafărul Oradea

ASU Politehnica Timişoara – Chindia Târgovişte

Universitatea Cluj – Metaloglobus

Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu

FC Argeş – CS Baloteşti

FC Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov

CS Mioveni – Academica Clinceni

Daco-Getica Bucureşti – UTA Arad

SSC Farul Constanţa – ACS Poli Timişoara

Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara

Etapa II – 11 august 2018

Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

ACS Poli Timişoara – Dacia Unirea Brăila

UTA Arad – SSC Farul Constanţa

Academica Clinceni – Daco-Getica Bucureşti

Sportul Snagov – CS Mioveni

CS Baloteşti – FC Petrolul Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – FC Argeş

Metaloglobus – Aerostar Bacău

Chindia Târgovişte – Universitatea Cluj

ACS Energeticianul – ASU Politehnica Timişoara

Etapa III – 18 august 2018

ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea

Universitatea Cluj – ACS Energeticianul

Aerostar Bacău – Chindia Târgovişte

FC Argeş – Metaloglobus

FC Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – CS Baloteşti

Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov

SSC Farul Constanţa – Academica Clinceni

Dacia Unirea Brăila – UTA Arad

Ripensia Timişoara – ACS Poli Timişoara

Etapa IV – 25 august 2018

Luceafărul Oradea – ACS Poli Timişoara

UTA Arad – Ripensia Timişoara

Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila

Sportul Snagov – SSC Farul Constanţa

CS Baloteşti – Daco-Getica Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Metaloglobus Bucureşti – FC Petrolul Ploieşti

Chindia Târgovişte – FC Argeş

ACS Energeticianul – Aerostar Bacău

ASU Politehnica Timişoara – Universitatea Cluj

Etapa V – 1 septembrie 2018

Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea

Aerostar Bacău – ASU Politehnica Timişoara

FC Argeş – ACS Energeticianul

FC Petrolul Ploieşti – Chindia Târgovişte

CS Mioveni – Metaloglobus

Daco-Getica Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

SSC Farul Constanţa – CS Baloteşti

Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov

Ripensia Timişoara – Academica Clinceni

ACS Poli Timişoara – UTA Arad

Etapa VI – 8 septembrie 2018

Luceafărul Oradea – UTA Arad

Academica Clinceni – ACS Poli Timişoara

Sportul Snagov – Ripensia Timişoara

CS Baloteşti – Dacia Unirea Brăila

Pandurii Târgu Jiu – SSC Farul Constanţa

Metaloglobus – Daco-Getica Bucureşti

Chindia Târgovişte – CS Mioveni

ACS Energeticianul – FC Petrolul Ploieşti

ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş

Universitatea Cluj – Aerostar Bacău

Etapa VII – 15 septembrie 2018

Aerostar Bacău – Luceafărul Oradea

FC Argeş – Universitatea Cluj

FC Petrolul Ploieşti – ASU Politehnica Timişoara

CS Mioveni – ACS Energeticianul

Daco-Getica Bucureşti – Chindia Târgovişte

SSC Farul Constanţa – Metaloglobus

Dacia Unirea Brăila – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timişoara – CS Baloteşti

ACS Poli Timişoara – Sportul Snagov

UTA Arad – Academica Clinceni

Etapa VIII – 22 septembrie 2018

Luceafărul Oradea – Academica Clinceni

Sportul Snagov – UTA Arad

CS Baloteşti – ACS Poli Timişoara

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

Metaloglobus – Dacia Unirea Brăila

Chindia Târgovişte – SSC Farul Constanţa

ACS Energeticianul – Daco-Getica Bucureşti

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

Universitatea Cluj – FC Petrolul Ploieşti

Aerostar Bacău – FC Argeş

Etapa IX – 29 septembrie 2018

FC Argeş – Luceafărul Oradea

FC Petrolul Ploieşti – Aerostar Bacău

CS Mioveni – Universitatea Cluj

Daco-Getica Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara

SSC Farul Constanţa – ACS Energeticianul

Dacia Unirea Brăila – Chindia Târgovişte

Ripensia Timişoara – Metaloglobus

ACS Poli Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

UTA Arad – CS Baloteşti

Academica Clinceni – Sportul Snagov

Etapa X – 6 octombrie 2018

Luceafărul Oradea – Sportul Snagov

CS Baloteşti – Academica Clinceni

Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad

Metaloglobus – ACS Poli Timişoara

Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara

ACS Energeticianul – Dacia Unirea Brăila

ASU Politehnica Timişoara – SSC Farul Constanţa

Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti

Aerostar Bacău – CS Mioveni

FC Argeş – FC Petrolul Ploieşti

Etapa XI – 10 octombrie 2018

FC Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea

CS Mioveni – FC Argeş

Daco-Getica Bucureşti – Aerostar Bacău

SSC Farul Constanţa – Universitatea Cluj

Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara

Ripensia Timişoara – ACS Energeticianul

ACS Poli Timişoara – Chindia TârgovişteUTA Arad – Metaloglobus

Academica Clinceni – Pandurii Târgu Jiu

Sportul Snagov – CS Baloteşti

Etapa XII – 13 octombrie 2018

Luceafărul Oradea – CS Baloteşti

Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov

Metaloglobus – Academica Clinceni

Chindia Târgovişte – UTA Arad

ACS Energeticianul – ACS Poli Timişoara

ASU Politehnica Timişoara – Ripensia Timişoara

Universitatea Cluj – Dacia Unirea Brăila

Aerostar Bacău – SSC Farul Constanţa

FC Argeş – Daco-Getica Bucureşti

FC Petrolul Ploieşti – CS Mioveni

Etapa XIII – 20 octombrie 2018

CS Mioveni – Luceafărul Oradea

Daco-Getica Bucureşti – FC Petrolul Ploieşti

SSC Farul Constanţa – FC Argeş

Dacia Unirea Brăila – Aerostar Bacău

Ripensia Timişoara – Universitatea Cluj

ACS Poli Timişoara – ASU Politehnica Timişoara

UTA Arad – ACS Energeticianul

Academica Clinceni – Chindia Târgovişte

Sportul Snagov – Metaloglobus

CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

Etapa XIV – 27 octombrie 2018

Luceafărul Oradea – Pandurii Târgu Jiu

Metaloglobus – CS Baloteşti

Chindia Târgovişte – Sportul Snagov

ACS Energeticianul – Academica Clinceni

ASU Politehnica Timişoara – UTA Arad

Universitatea Cluj – ACS Poli Timişoara

Aerostar Bacău – Ripensia Timişoara

FC Argeş – Dacia Unirea Brăila

FC Petrolul Ploieşti – SSC Farul Constanţa

CS Mioveni – Daco-Getica Bucureşti

Etapa XV – 3 noiembrie 2018

Daco-Getica Bucureşti – Luceafărul Oradea

SSC Farul Constanţa – CS Mioveni

Dacia Unirea Brăila – FC Petrolul Ploieşti

Ripensia Timişoara – FC Argeş

ACS Poli Timişoara – Aerostar Bacău

UTA Arad – Universitatea Cluj

Academica Clinceni – ASU Politehnica Timişoara

Sportul Snagov – ACS Energeticianul

CS Baloteşti – Chindia Târgovişte

Pandurii Târgu Jiu – Metaloglobus

Etapa XVI – 10 noiembrie 2018

Luceafărul Oradea – Metaloglobus

Chindia Târgovişte – Pandurii Târgu Jiu

ACS Energeticianul – CS Baloteşti

ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov

Universitatea Cluj – Academica Clinceni

Aerostar Bacău – UTA Arad

FC Argeş – ACS Poli Timişoara

FC Petrolul Ploieşti – Ripensia Timişoara

CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila

Daco-Getica Bucureşti – SSC Farul Constanţa

Etapa XVII – 17 noiembrie 2018

SSC Farul Constanţa – Luceafărul Oradea

Dacia Unirea Brăila – Daco-Getica Bucureşti

Ripensia Timişoara – CS Mioveni

ACS Poli Timişoara – FC Petrolul Ploieşti

UTA Arad – FC Argeş

Academica Clinceni – Aerostar Bacău

Sportul Snagov – Universitatea Cluj

CS Baloteşti – ASU Politehnica Timişoara

Pandurii Târgu Jiu – ACS Energeticianul

Metaloglobus – Chindia Târgovişte

Etapa XVIII – 24 noiembrie 2018

Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte

ACS Energeticianul – Metaloglobus

ASU Politehnica Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj – CS Baloteşti

Aerostar Bacău – Sportul Snagov

FC Argeş – Academica Clinceni

FC Petrolul Ploieşti – UTA Arad

CS Mioveni – ACS Poli Timişoara

Daco-Getica Bucureşti – Ripensia Timişoara

SSC Farul Constanţa – Dacia Unirea Brăila

Etapa XIX – 28 noiembrie 2018

Dacia Unirea Brăila – Luceafărul Oradea

Ripensia Timişoara – SSC Farul Constanţa

ACS Poli Timişoara – Daco-Getica Bucureşti

UTA Arad – CS Mioveni

Academica Clinceni – FC Petrolul Ploieşti

Sportul Snagov – FC Argeş

CS Baloteşti – Aerostar Bacău

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Metaloglobus – ASU Politehnica Timişoara

Chindia Târgovişte – ACS Energeticianul

*În decembrie 2018 se vor juca şi două etape din retur, apoi campionatul se va relua cu etapa a 22-a, pe 23 februarie 2019, şi se va încheia pe 1 iulie 2019.

Programul etapelor returului:

Etapa a 20-a – 1 decembrie 2018

Etapa a 21-a – 8 decembrie 2018

Etapa a 22-a – 23 februarie 201

Etapa a 23-a – 2 martie 201

Etapa a 24-a – 9 martie 2019

Etapa a 25-a – 16 martie 2019

Etapa a 26-a – 23 martie 2019

Etapa a 27-a – 30 martie 2019

Etapa a 28-a – 6 aprilie 2019

Etapa a 29-a – 13 aprilie 2019

Etapa a 30-a – 17 aprilie 2019

Etapa a 31-a – 20 aprilie 2019

Etapa a 32-a – 27 aprilie 2019

Etapa a 33-a – 4 mai 2019

Etapa a 34-a – 11 mai 2019

Etapa a 35-a – 15 mai 2019

Etapa a 36-a – 18 mai 2019

Etapa a 37-a – 25 mai 2019

Etapa a 38-a – 1 iunie 2019

Sursa: fcpetrolul.ro

COMENTARII

COMENTEAZA SI TU



Ultimele comentarii
iata ce se intampla la rafinaria ASTRA, caz penal! sefii dau indicatii pretioase sa se incendieze batalurile de carburanti ce filtre antipoluare, ce grija pentru cei care inhaleaza fumul, ce protectie a naturii! pe acestia ii apara gratiela cu oug=ul dat luna asta, impotriva initiativei civice!!! În clip se vede cine a provocat incendiul, cu intenție, folosind arzătorul și cu extintorul lângă ei.
La majoritatea muzeelor din Europa este permisă fotografierea fără flach și fără taxa corespunzătoare. Muzeul Județean de Istorie Prahova, în toate secțiile sale din județ, practică niște prețuri exorbitante pentru fotografiere. Prin asta mai mult pierde. Pierde o oportunitate de reclamă. La secția din Valea, Muzeul ”Crama 1777”, un muzeu de excepție, ar merge un ”cetățean turmentat” în curte, fie el și din paie. Sau un fond sonor cu Maria Tănase, cu vinul ghiurghiuliu....numai să nu pună taxă și pe audio !
Bună seara, când se publica posturile vacante și calendarul de concurs? Mulțumesc.
Buna seara.m ar interesa un tort in forma de cifre pentru data de 3 august(pret,livrare la domiciliu,etc)
buna ziua, pe ce site aflam detalii privind inscrierile din sursa externa pentru ordine publica si politia rutiera ? Daca a fost aprobat Memorandumul in cat timp s-ar organiza inscrierile?
Curs valutar
EUR Euro 4.6282 -0.0328
USD Dolarul SUA 3.9551 -0.0492
GBP Lira sterlina 5.2026 -0.0635
CHF Francul elvetian 3.9909 -0.0415
XAU Gramul de aur 156.6016 -4.1587