Turist polonez, salvat din munți/A căzut pe Vâlcelul Policandrului

23 May 2025 18:37
Turist polonez, salvat din munți/A căzut pe Vâlcelul Policandrului
Salvamontiștii au intervenit, vineri, pentru salvarea unui turist polonez, în vârstă de 32 ani care a încercat să parcurgă un traseu nemarcat din Bucegi. Bărbatul a alunecat și a căzut aproximativ 15 m pe Vâlcelul Policandrului. ”Din fericire, a suferit doar unele traumatisme minore. După acordarea primului ajutor medical, l-am transportat și predat unui echipaj SMURD”, a transmis Salvamont Prahova.

COMENTARII

COMENTEAZA SI TU



Ultimele comentarii
Pentru clădirile mai vechi de 50,100 ani unde sunt reducerile de 15%,25% ?
Felicitări. Continuitatea este bună. Cu oameni capabili şi activi filiala se poate evidenţia. Mult succes!
În cornu de sus comuna dumbrava nu avem de aproape 24ore ce facem sunt copii mici si oameni care depinde viața lor de oxigen
Cam des se întâmplă în Potigrafu. Incompetența și Nepăsarea.
Vreau sa iau bacul
Curs valutar
EUR Euro 4.9767 -0.0001
USD Dolarul SUA 4.5780 0.0075
GBP Lira sterlina 5.8200 0.0121
CHF Francul elvetian 5.2672 0.0041
XAU Gramul de aur 298.0198 0.5677