A fost pusă piatra de temelie pentru Paraclisul Spitalului Orășenesc Mizil

09 Dec 2024 16:44
În weekend a fost pusă piatra de temelie pentru Paraclisul Spitalului Orășenesc Mizil. La eveniment au fost prezente atât autoritățile locale, cât și cele județene:


"Acest sfânt lăcaș va avea hramurile Sfânta Muceniță Filofteia și Sfântul Ierarh Luca, Arhiepiscopul Crimeei, iar piatra de temelie a fost așezată cu binecuvântarea Preafericitului Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, și prin grija părintelui Dumitru Ștefănescu, consilier administrativ-bisericesc al Arhiepiscopiei Bucureștilor.

Este un pas important pentru întărirea sprijinului spiritual oferit pacienților, personalului medical și tuturor celor care vor căuta alinare sufletească. Felicitări tuturor celor care contribuie la acest demers și mă rog ca acest paraclis să fie un loc binecuvântat, care să aducă pace și bucurie celor ce îi vor trece pragul", a transmis Virgiliu Nanu, președintele Consiliului Judetean Prahova.

COMENTARII

COMENTEAZA SI TU



Ultimele comentarii
Pentru clădirile mai vechi de 50,100 ani unde sunt reducerile de 15%,25% ?
Felicitări. Continuitatea este bună. Cu oameni capabili şi activi filiala se poate evidenţia. Mult succes!
În cornu de sus comuna dumbrava nu avem de aproape 24ore ce facem sunt copii mici si oameni care depinde viața lor de oxigen
Cam des se întâmplă în Potigrafu. Incompetența și Nepăsarea.
Vreau sa iau bacul
Curs valutar
EUR Euro 4.9767 -0.0001
USD Dolarul SUA 4.5780 0.0075
GBP Lira sterlina 5.8200 0.0121
CHF Francul elvetian 5.2672 0.0041
XAU Gramul de aur 298.0198 0.5677