Gimnastele de la CSM Ploieşti participă la Turneul Internaţional „Irina Deleanu Cup”

18 May 2021 09:40
Gimnastele de la CSM Ploieşti participă la Turneul Internaţional „Irina Deleanu Cup”
Sportivele secţiei de gimnastică ritmică a CSM Ploieşti participă, începând de marți, la prima competiţie oficială din 2021: Turneul Internaţional „Irina Deleanu Cup”! Ajunsă la o ediţie aniversară, cea cu numărul 20, întrecerea va fi găzduită, în perioada 18-23 mai, de Sala Polivalentă din Bucureşti şi va avea la start peste 400 de gimnaste din 30 de ţări, printre care şi sportive calificate la Jocurile Olimpice de la Tokyo, din această vară.

Antrenorul coordonator al secţiei, Liliana Băescu, prezentă la competiţie şi ca arbitru internaţional, şi antrenoarea Simona Puiu au înscris la „Irina Deleanu Cup” zece sportive, după cum urmează: Denisa Stoian şi Miruna Ciocîrlan (senioare), Sabina Enache şi Anisia Drăgan (junioare, 13-15 ani), Elena Murărescu, Eva Popescu şi Antonia Nuţă (prejunioare, 11-12 ani), Ingrid Gavril, Delia Stroe şi Ştefania Puiu (speranţe, 9-10 ani).

Turneul Internaţional „Irina Deleanu Cup” este organizat de Federaţia Română de Gimnastică Ritmică, sub egida Federaţiei Internaţionale de Gimnastică Ritmică, al cărei preşedinte, Morinari Watanabe, va fi, de altfel, prezent la Bucureşti. Alături de acesta, la întrecerea ce debutează mâine va asista şi preşedintele Federaţiei Europene de Gimnastică Ritmică, Farid Gayibov.
sursa CSM Ploiești

COMENTARII

COMENTEAZA SI TU



Ultimele comentarii
Va multumesc
Nu doar conductele trebuie schimbate în spital, personalul medical care habar nu are sa își facă treaba vor doar bani și atit, nu mai lucrează nimeni în interesul pacientului, exemplu am fost cu fetita pentru o radiografie la coloana fetita având scolioza și aveam un control la un medic care vine din București o data la câteva luni, pai am plătit consultația copilei și ce sa vedeți ca pe sidiul care ni sa dat de la radiografie era o adunare generala se vedeau toate la grămadă coaste cu coloana, nu am rezolvat nimic ca na fost bun sidiul am plătit banii degeaba și întreb cine ne da banii înapoi cine ne da banii pentru următorul control cine răspunde de acești angajați? Poate îmi răspunde cine sper
Moștenește pe tatăl lui.Inteligenta și educatie
Pe DN1 B , degaba sunt separatoare daca trecerile de pietonii nu sunt iluminate calumea .....de la Bucov pana la Chitorani o trecere nu e iluminata cum trebui!
Poate intrati cu acest sistem si in interiorul orașului Băicoi, pe Str.Republicii, sa vedeți cu ce viteza trec masinile de mare tonaj, peste limitatoarele de viteza, montate ca sa ne strice structura de rezistenta a caselor, nu pentru micsorarea vitezei. Poate, intr-o zi luați măsuri, până nu cad casele pe noi. Poate intr-o zi invatati sa preveniti si sa remediati anumite acțiuni.
Curs valutar
EUR Euro 4.9767 -0.0001
USD Dolarul SUA 4.5780 0.0075
GBP Lira sterlina 5.8200 0.0121
CHF Francul elvetian 5.2672 0.0041
XAU Gramul de aur 298.0198 0.5677