Premieră istorică duminică la Hipodromul de la Ploiești: curse de galop cu participare internațională

28 Jun 2018 14:38
Premieră istorică duminică la Hipodromul de la Ploiești: curse de galop cu participare internațională
Duminică, 1 iulie, de la ora 10:30, la Hipodromul de la Ploiești se va desfășura un eveniment hipic în premieră istorică pentru România care va cuprinde prima cursă de galop parte dintr-un calendar internațional.
La doar câteva săptămâni de la organizarea primelor curse oficiale de galop (27 mai, 10 iunie), CSM Ploiești, Federația Hipică Română, Asociația Română a Calului Arab de Curse și Shagya România au pregătit publicului un adevărat regal hipic. Zeci de cai se vor întrece duminică în rândul a cinci curse de galop pentru caii Pur Sânge Arab, Pur Sânge Englez și Shagya Arab. Programul va cuprinde, de asemenea, două curse spectaculoase de trap. Atractivă, în mod deosebit pentru cei mici, va fi și o cursă dedicată poneilor din rasa Shetland. Pe listele de start vor lua parte atât cai aparținând proprietarilor privați, cât și cai aparținând Hergheliilor de Stat de la Mangalia și Cislău.
Evenimentul este marcat de participarea internațională a oficialilor din Emiratele Arabe Unite și Belgia, alături de cea a proprietarilor, jocheilor și cailor din România, Bulgaria, Ungaria, Franța, Marea Britanie și Irlanda.
Accesul la Hipodromul Ploiești se face din DN1, iar biletul de intrare va fi în valoare de 5 lei de persoană, copiii cu vârsta de până la 14 ani având acces gratuit.
foto CSM Ploiesti

COMENTARII

COMENTEAZA SI TU



Ultimele comentarii
Va multumesc
Nu doar conductele trebuie schimbate în spital, personalul medical care habar nu are sa își facă treaba vor doar bani și atit, nu mai lucrează nimeni în interesul pacientului, exemplu am fost cu fetita pentru o radiografie la coloana fetita având scolioza și aveam un control la un medic care vine din București o data la câteva luni, pai am plătit consultația copilei și ce sa vedeți ca pe sidiul care ni sa dat de la radiografie era o adunare generala se vedeau toate la grămadă coaste cu coloana, nu am rezolvat nimic ca na fost bun sidiul am plătit banii degeaba și întreb cine ne da banii înapoi cine ne da banii pentru următorul control cine răspunde de acești angajați? Poate îmi răspunde cine sper
Moștenește pe tatăl lui.Inteligenta și educatie
Pe DN1 B , degaba sunt separatoare daca trecerile de pietonii nu sunt iluminate calumea .....de la Bucov pana la Chitorani o trecere nu e iluminata cum trebui!
Poate intrati cu acest sistem si in interiorul orașului Băicoi, pe Str.Republicii, sa vedeți cu ce viteza trec masinile de mare tonaj, peste limitatoarele de viteza, montate ca sa ne strice structura de rezistenta a caselor, nu pentru micsorarea vitezei. Poate, intr-o zi luați măsuri, până nu cad casele pe noi. Poate intr-o zi invatati sa preveniti si sa remediati anumite acțiuni.
Curs valutar
EUR Euro 4.9767 -0.0001
USD Dolarul SUA 4.5780 0.0075
GBP Lira sterlina 5.8200 0.0121
CHF Francul elvetian 5.2672 0.0041
XAU Gramul de aur 298.0198 0.5677